Українська English

Фінклер Юрій, д-р філол. наук, професор кафедри журналістики Чорноморського національного університету ім. Петра Могили.

Мова статті — українська.

Українські реформи та медійні міркування

Анотація:

Будь-яку реформу можна тлумачити як ситуацію, коли політика влади і тактика функціонування мас-медій вважаються рівноправними відповідно до соціально-структурної доцільності тлумачення суті реформи. Політичний простір як вирішальний чинник тиску на громадськість стає медійним, що може відчутно зменшити значення інтересів аудиторії та мінімізувати ідею публічного обговорення реформи. Йдеться про легітимність медіасупроводу реформи. Наголошується на тому, що громадськість насправді може відігравати значну роль у політичному та суспільному тлумаченні реформ, але громадську думку в рамцях медійної практики складно визначити. В межах реформування українського суспільства існуючі 286 як політична, так і соціально-комунікаційна інституціональні структури потенційно можуть стати основою для дієвого функціонування громадськості.

Ключові слова: аудиторія, влада, громадськість, контент, медіа, реформа, супровід.

Повний текст статті


Список пристатейної літератури:

  1. Демченко В. Медіа і суспільство: міфи та реальність. URL: www. ediakrytyka.franko.lviv.ua/n10/demchenko-suspilstvo.htm.
  2. Розанвалон П. Демократична легітимність. Безсторонність, рефлексивність, наближеність. Київ: ВД «Києво-Могилянська академія», 2009. 286 с.
  3. Boyne George A. Public Choice Theory and Local Government. London: MacMillan Press, 1998. 168 p.
  4. Diamond Larry. The Spirit of Democracy: The Struggle to Build Free Societies throughout the World. New York: Henry Holt and Co, 2008. 464 p.
  5. Downs Anthony. An Economic Theory of Democracy. New York: Harper Collins Publication, 1957. 320 p.
  6. Habermas Jürgen. Faktizität und Geltung. Frankfurt a. M. Suhrkamp Suhrkamp Verlag, 1998. 704 p.
  7. Lasswell Harold Dwight. Politics: Who Gets What, When, how. NY. Smith, 1936. 264 p.
  8. Luhmann Niklas. Political Theory in the Welfare State. Berlin and New York: Walter de Gruyter, 1990. 248 p.
  9. Mouffe Chantal. On the political. London: Routledge, 2005. 144 p.