Місяць: Червень 2019

Запрошуємо на лекцію!

12 червня 2019 р. о 10:30 у Виставкових залах Палацу мистецтв Т. і О. Антоновичів (вул. Бібліотечна, 2) відбудеться лекція-дискусія на тему «Вишивка в очах пересічного українця: враження та роздуми» в рамках проведення виставки «Хірософія української вишивки». Лекцію проводить викладач художньо-естетичних дисциплін Львівського обласного Інституту післядипломної педагогічної освіти Ірина Вачкова.
– Як традиційно мистецтвознавство оцінює вишивки?
– Для чого люди вишивали рушники ?
– Що включає поняття ” Сакральний» ?
– Існує думка, що вишивали те, що бачили навколо себе…
– Як пояснити походження геометричного орнаменту?
– Є символічне дерево, але ЯКЕ…

Запрошуємо відвідати лекцію-дискусію, де кожен з присутніх в аудиторії матиме змогу висловити свою думку і взяти участь у обговоренні цих та інших питань.

Опубліковано Admistration в Без рубрики

Книжкова виставка «День Конституції України»

На виставці представлено видання Основного Закону України – Конституції, а саме: Конституція України (Київ, 2006); Конституція України (Київ, 2012); Конституція України (Харків, 2007); Конституція України (Київ, 2015);  Конституція України (Київ, 2017) та ін.

Низка книжкових видань висвітлює історію української Конституції та конституційного процесу в Україні з найдавніших часів до сьогодення. Один з розділів виставки присвячений Пилипу Орлику (1672–1742) – державному діячеві і дипломату, гетьману Війська Запорізького, творцю першої Конституції, відомої як «Конституція Пилипа Орлика» (1710). Саме її вважають першою українською Конституцією та однією з перших конституцій у Європі. Користувачам представлено низку ґрунтовних досліджень з історії українського козацтва, зокрема: Корогод Г.І. Перша Конституція України : Пилип Орлик і його діяльність в еміграції (Суми, 2008); Усі гетьмани України / Д.Журавльов (Харків, 2011); Пилип Орлик – гетьман і автор першої конституції України / упоряд. Г.Ю. Калюжна (Мінськ, 2006); Усі гетьмани України : легенди, міфи, біографії / О.П. Реєнт, І.А. Коляда (Харків, 2007) та ін.

Окремий розділ виставки присвячений етапам створення та прийняття Конституції України, зокрема: Хто і як ухвалював Конституцію України: експертна оцінка 6 липня 1996 року (Київ, 1996); Конституція України як цінність, гарантія національної державності українського народу (Львів, 2004); Конституції і конституційні акти України» (Київ, 2006); Гетьман В.П. Як приймалась Конституція України (Київ, 1996) та ін.

На виставці експонуються видання, присвячені дослідженню історії української Конституції, як-от праці  М.Томенка Історія української Конституції (Київ, 2009) та Україна : історія Конституції (Київ, 2015).

Роль Конституції України як головного оберегу державності і демократії, гаранта незалежності і соборності України окреслено у низці наукових розвідок, зокрема: Становлення правової держави в Україні : проблеми та шляхи вдосконалення правового регулювання (Дніпропетровськ, 2001), Конституція України : основа консолідації суспільства і держави ( Київ, 2017); 20-річчя Конституції України : національна традиція та європейські стандарти конституціоналізму (Київ, 2016), Становлення правової держави в Україні, 1991-2005 рр. (Київ, 2005). Виставку доповнюють ілюстровані альбоми та довідкові видання.

 

Опубліковано Admistration в Без рубрики