Додатки до правил користування фондами структурних підрозділів


Обслуговування користувачів здійснюватиметься згідно вимог додатків до правил користування фондами структурних підрозділів під час воєнного стану та адаптивного карантину в читальних залах наступних структурних підрозділів:

  • Відділ періодичних видань ім. Мар’яна та Іванни Коців (вул. Ковжуна, 8)

    Індивідуальне обслуговування у відділі періодичних видань ім. Мар’яна та Іванни Коців відбувається лише за попереднім записом за телефоном (032)297-55-10 чи електронною поштою [email protected]

    понеділок — п’ятниця:  10.00 – 13.00;  14.00 – 17.00.

    Замовлення документів (одноразово не більше 5 замовлень)можна здійснити у віддаленому режимі за телефоном (032)297-55-10 чи електронною поштою [email protected].

    Користувач отримує запитувані документи не раніше наступного після замовлення дня, узгодивши час відвідування з черговим бібліотекарем за телефоном (032)297-55-10 чи електронною поштою [email protected].

    Для отримання документів у читальних залах користувач зобов’язаний пройти температурний скринінг у чергового охорони. Заходити у читальні зали дозволено лише по одному та за наявності захисної маски, яка закриває рот та ніс, і одноразових рукавицях, дотримуючись безпечної відстані – 2 м.

  • Інститут досліджень бібліотечних мистецьких ресурсів (вул. Бібліотечна, 2)

    Індивідуальне обслуговування в Інституті досліджень бібліотечних мистецьких ресурсів відбувається лише за попереднім записом за телефоном (032)261-59-43 чи електронною поштою [email protected]

    понеділок — п’ятниця:  10.00 – 13.00;  14.00 – 17.00.

    Пошук документів можна здійснити у віддаленому режимі шляхом авторизації та реєстрації в електронному каталозі http://aleph.lsl.lviv.ua:8991/F/?func=file&file_name=find-b чи імідж-каталозі: http://image.lsl.lviv.ua/ і надіславши на електронну пошту [email protected] наступну інформацію: автор видання, назва видання, рік виходу, номер, випуск і топографічний шифр.

    Користувач отримує запитувані документи (не більше 5 примірників) не раніше наступного після замовлення дня, узгодивши час відвідування з черговим бібліотекарем за телефоном (032)261-59-43 чи електронною поштою  [email protected]

    Для отримання документів у читальному залі користувач зобов’язаний пройти температурний скринінг у чергового охорони. Заходити у читальний зал дозволено лише по одному та за наявності захисної маски, яка закриває рот та ніс, і одноразових рукавицях, дотримуючись безпечної відстані – 2 м.

  • Читальний зал кабінету картографії (вул. Лисенка, 14)

    Індивідуальне обслуговування у читальному залі кабінету картографії відбувається лише за попереднім обов’язковим записом за телефоном (032)276-72-68 чи електронною поштою [email protected] та в порядку сформованої черги у понеділок, середу, п’ятницю з 1000 до 1300 год., вівторок і четвер — з 1300 до 1600 год.

    Замовлення документів (п’ять карт або один  атлас – видання до XIX ст.) можна здійснити у віддаленому режимі за телефоном (032)276-72-68 чи електронною поштою [email protected], попередньо перевіривши їх наявність у фонді кабінету картографії в електронному каталозі Бібліотеки http://aleph.lsl.lviv.ua:8991/F/?func=file&file_name=find-b чи імідж каталозі http://image.lsl.lviv.ua.

    Користувач отримує запитувані документи не раніше наступного після замовлення дня, після узгодження з черговим бібліотекарем за телефоном (032)276-72-68 чи електронною поштою [email protected].

    Для отримання документів у читальному залі кабінету картографії користувач зобов’язаний пройти температурний скринінг у чергового охорони. Заходити у читальний зал дозволено лише по одному та за наявності захисної маски, яка закриває рот та ніс, і одноразових рукавицях, дотримуючись безпечної відстані – 2 м.

  • Читальний зал сектору нової німецькомовної книги відділу європейської книги ХІХ–ХХ ст. (вул. Лисенка, 14)

    Індивідуальне обслуговування у читальному залі сектору нової німецькомовної книги відділу європейської книги ХІХ–ХХ ст відбувається лише за попереднім записом за телефоном (032)2975683 чи електронною поштою [email protected]

    понеділок — п’ятниця:  10.00 – 13.00;  14.00 – 17.00.

    Пошук документів можна здійснити у віддаленому режимі шляхом авторизації та реєстрації в електронному каталозі http://aleph.lsl.lviv.ua:8991/F/?func=file&file_name=find-b чи імідж-каталозі: http://image.lsl.lviv.ua.

    Замовити потрібні документи (одноразово не більше 5 примірників) можна за телефоном (032)2975683 або за електронною поштою [email protected]. Користувач отримує запитувані документи не раніше наступного після замовлення дня, узгодивши час відвідування з черговим бібліотекарем за телефоном (032)2975683 або за електронною поштою [email protected].

    Для отримання документів у читальному залі користувач зобов’язаний пройти температурний скринінг у чергового охорони. Заходити у читальний зал дозволено лише по одному та за наявності захисної маски, яка закриває рот та ніс, і одноразових рукавицях, дотримуючись безпечної відстані – 2 м.

  • Читальний зал відділу рідкісної книги (вул. Лисенка, 14)

    1. Загальні засади

    1.1. Додаток до Правил користування фондами відділу рідкісної книги регламентує порядок обслуговування користувачів документами з фондів відділу під час воєнного стану.

    1.2. Обслуговування користувачів у читальному залі відділу рідкісної книги під час воєнного стану здійснюється з 10.00 – 17.00.

    1.3. Індивідуальне обслуговування користувачів під час воєнного стану здійснюється за попереднім записом за телефоном (032)276-77-53 чи електронною поштою [email protected]

    1.4. Документи з фондів відділу рідкісної книги використовуються користувачами Бібліотеки лише в спеціалізованому читальному залі відділу.

    1.5. Не допускається видача користувачам документів з фондів відділу рідкісної книги за його межі.

    1.6. Документи, що не пройшли науково-технічне опрацювання користувачам не видаються.

    1.7. Контроль за виконанням цієї інструкції покладається на завідувача відділу рідкісної книги. 

    1. Оформлення дозволу на користування фондами відділу рідкісної книги

    2.1. Друкованими виданнями з підсобного фонду відділу рідкісної книги користувачі можуть скористатися на підставі читацького квитка Бібліотеки.

    2.2. До роботи з документами фонду відділу рідкісної книги допускаються користувачі Бібліотеки наступних категорій:

    • науковці, що мають вчений ступінь;
    • викладачі закладів вищої освіти;
    • аспіранти

    на підставі клопотання [1] з місця роботи чи навчання в аспірантурі, оформленому на фірмовому бланку та завіреному підписом керівника установи. У клопотанні вказується прізвище користувача, тема, хронологічні рамки і мета дослідження.

    2.3. Читачам – науковцям з вченим ступенем надається право користуватися фондами відділу після подання відповідної заяви на ім’я генерального директора Бібліотеки. У заяві зазначається тема, хронологічні рамки і мета дослідження.

    2.4. У виняткових випадках дозвіл для користування фондами відділу надається магістрам, на підставі листа–клопотання закладу вищої освіти.

    2.5. Дозвіл на право користування фондами відділу надає завідувач відділу рідкісної книги, проставивши відповідну резолюцію на листі–клопотанні чи заяві.

    2.6. Кожен користувач, що отримав дозвіл на користування фондами відділу, заповняє анкету користувача відділу рідкісної книги.

    2.6.1. Після ознайомлення з Правилами користування фондами відділу користувач підписує зобов’язання їх виконувати.

    2.7. Користувачі зобов’язані проходити щорічну перереєстрацію з поновленням документу[2]на право користування фондами відділу.

    2.8. В окремих випадках завідувач відділу надає дозвіл на разове відвідування відділу для ознайомлення з каталогом з метою встановлення наявності потрібних джерел інформації. 

    1. Порядок обслуговування 

    3.1. Користувач має право:

    3.1.1Узгодити час відвідування читального залу відділу рідкісної книги з черговим працівником за телефоном (032)276-77-53 чи електронною поштою [email protected]

    3.1.2. Отримати запитувані документи, одноразово не більше 5 од. зб.

    3.1.3. Отримати запитувані документи в оцифрованому вигляді в день замовлення.

    3.1.4. Зберігати документи на бронеполицях та одночасно отримувати у користування не більше 5 од. зб. терміном 10 календарних днів.

    3.1.5. Отримати консультації та довідки у віддаленому режимі (електронною поштою, телефоном) та під час відвідування читального залу відділу рідкісної книги.

    3.1.6. Отримувати цифрові копії документів згідно з «Переліком платних послуг, які надаються в ЛННБ України ім. В. Стефаника» https://www.lsl.lviv.ua/index.php/uk/poslugi/platni-poslugi/ через послугу «Електронне доставляння документів» https://www.lsl.lviv.ua/index.php/uk/kontakti/vidpravka-poshti/, звернувшись за електронною поштою [email protected]

    3.2. Користувач зобов’язаний:

    3.2.1. Перевірити наявність запитуваних документів з фондів відділу за телефоном (032)276-77-53  чи електронною поштою [email protected]. Перевірити наявність книжкових видань з підручного фонду відділу в електронному каталозі Бібліотеки http://aleph.lsl.lviv.ua:8991/F/?func=file&file_name=find-b

    3.2.2. Узгодити час відвідування з черговим працівником за телефоном (032)276-77-53 чи електронною поштою [email protected]

    3.2.3. Пред’явити читацький квиток черговому працівнику відділу рідкісної книги.

    3.2.4. Перевірити при одержанні документів їх фізичний стан і наявність всіх аркушів. У випадку виявлення пошкодження чи відсутності аркушів пові­домити чергового працівника.

    3.2.5. Нести відповідальність за повне збереження виданих йому документів.

    3.2.6. Повернути черговому працівнику відділу книжкові видання після їх використання і отримати читацький квиток.

    3.3. Користувачу заборонено:

    3.3.1. Приходити без попереднього узгодження часу з черговим працівником відділу за телефоном (032)276-77-53 чи електронною поштою [email protected]

    3.3.2. Виносити книжкові видання за межі читального залу.

    3.3.3. Передавати іншим особам книжкові видання.

    3.3.4. При роботі з книжками перегинати листки, закладати в них будь-які предмети, робити помітки, класти папір для писання на книгу та один розкритий документ на інший.

    3.3.5. Знімати копії з книг калькуванням чи іншим механічним способом.

    3.3.6. Здійснювати копіювання документів без дозволу на це завідувача відділу рідкісної книги.

    3.4 Черговий працівник відділу зобов’язаний:

    3.4.1. Здійснювати обслуговування користувачів документами з фондів відділу та оцифрованими копіями.

    3.4.2. Надавати користувачам консультації та довідки у віддаленому режимі (електронною поштою, телефоном) та під час відвідування ними читального залу.

    3.4.3. Складати списки користувачів у читальному залі за попереднім записом та подавати сторожам сторожової охорони.

    3.4.4. Контролювати дотримання користувачами графіку попереднього запису.

    3.4. 5. Контролювати терміни користування документами.

    1. Відповідальність користувачів при порушенні правил користування фондами відділу рукописів 

    4.1. Користувач, який заподіяв шкоду фонду чи майну відділу рідкісної книги несе матеріальну, кримінальну чи іншу відповідальність згідно з чинним законодавством України, а також позбавляється права користування фондами відділу.

    4.2. Користувач несе особисту відповідальність за збереження книжкових видань, одержаних для користування. Користувач, який пошкодив документ з фонду відділу рідкісної книги, повинен відшкодувати ринкову вартість документа, яку визначає Комісія з комплектування фондів Бібліотеки.

    4.3. При відмові користувача відшкодувати заподіяні збитки Бібліотека звертається до судових та адміністративних органів.

    [1] Установи, що видали листи-клопотання користувачам, несуть відповідальність за дотримання ними правил використання документів з фондів відділу рідкісної книги.

    [2] Листи-клопотання чи заяви, з резолюцією – дозволом.

  • Читальний зал відділу україніки (вул. Винниченка, 24)

    Індивідуальне обслуговування у читальному залі відділу україніки відбувається лише за попереднім записом за телефоном (032)276-51-58 чи електронною поштою  [email protected]

    понеділок — п’ятниця:  10.00 – 13.00;  14.00 – 17.00.

    Пошук документів можна здійснити у віддаленому режимі шляхом авторизації та реєстрації в електронному каталозі http://aleph.lsl.lviv.ua:8991/F/?func=file&file_name=find-b чи імідж-каталозі: http://image.lsl.lviv.ua.

    Замовити потрібні документи можна за телефоном (032)276-51-58 чи електронною поштою [email protected]

    Користувач отримує запитувані документи (одноразово не більше 5 примірників) не раніше наступного після замовлення дня, узгодивши час відвідування з черговим бібліотекарем за телефоном (032)276-51-58 чи електронною поштою [email protected].

    Для отримання документів у читальному залі користувач зобов’язаний пройти температурний скринінг у чергового охорони. Заходити у читальний зал дозволено лише по одному та за наявності захисної маски, яка закриває рот та ніс, і одноразових рукавицях, дотримуючись безпечної відстані – 2 м.


  • Обслуговування в читальних залах структурних підрозділів головного корпусу Бібліотеки (вул. Стефаника, 2) здійснюватиметься дистанційно шляхом надання послуги електронної доставки документів ([email protected]):http://www.lsl.lviv.ua/index.php/uk/kontakti/vidpravka-poshti/

    • Читальний зал ім. Тетяни і Омеляна Антоновичів відділу організації фонду та книговдачі
    • Читальний зал сектору довідково-бібліографічного обслуговування відділу бібліотекознавства
    • Читальний зал відділу рукописів.